Mis on kulmude lamineerimine?

Kulmude lamineerimine on kosmetoloogiline protseduur, mis aitab ulatuid karvu korrastada, vormi sättida, parandada väljanägemist, fikseerida karvad ja stimuleerida karvakasvu. Et tulemus püsiks kaua, peate teadma manipuleerimise ettevalmistamise tunnuseid, selle rakendamise järjestust, hoolitsema efekti säilitamise eest.

Kulmude lamineerimine toimub spetsiaalsete aktiivsete ühenditega, mis annavad karvale soovitud pikaajalise suuna/kuju, toidavad, niisutavad, täidavad vajalike komponentidega ja kaitsevad negatiivsete keskkonnategurite eest. Antud protseduur võimaldab kulmudel välja näha hoolitsetud, säravad, siledad, läikivad ning neile on antud kaunis kuju.

Kellele on antud protseduur suunatud?
Kulmude lamineerimine on näidustatud järgmistele isikutele:

Kellel on:
– paksud, pikad kulmukarvad;
– ulakad karvad;
– kulmude ebaõige karvakasv;
– asümmeetria;
– sassi hoidvad karvad;
– ülekitkutud;
– soov kulmukarvad siidisemaks muuta.

Käesolevat protseduuri on soovitatav teha ka teistele klientidele, kaasa arvatud meestele, kes soovivad hoolitsetud, korrektset kulmukarvade asetamist, mitte eri suundadesse asetamist.

Plussid ja miinused

Plussid
– Pärast lamineerimist on lihtne kulme õigesse suunda/asendisse sättida.
– Pärast kulmude värvimist püsib värv kauem.
– Karvad muutuvad täidlasemaks/volmüümikamaks, muutuvad läikivamaks ja siledamaks.
– Protseduur on mugav ega põhjusta valu, nagu näiteks kulmude tätoveerimine.
– Protseduuris kasutatakse aineid, mis stimuleerivad nende kasvu (keratiin, kollageen, siid, õlid, vitamiinid, aminohapped jj).
– Õigesti sooritatud protseduuri tulemus püsib kuni karv kukub välja.
– Peale 4 h võite külastada sauna, basseine, spa-d, ujuda merevees – ei anna neg. efekti tulemusele kuid on soovituslik kasutada 2x päevas koduseks järelhoolduseks mõeldud vitamiinide baasil seerumit.
– Kohene tulemus, ei ole pikka taastumisperioodi.

Miinused
– Ei saa “anda” alati tihedust ja suurendada kulmude mahtu.
– Kulmudes pole alati võimalik varjata arme ja kiilaid kohti kui pole piisavalt pikkasid karvasid nende alade ümber.
– Ei tohi/ saa kulmu kuju ja karva kasvusuunda radikaalselt muuta ehk ei tohi teha nn “üleskammitud kulmusid”.
– Karvade, eriti nende, mis kasvavad vastupidises suunas, kasvu suunda ei ole alati võimalik reguleerida.
– Perioodiliselt vajalik korrigeerimine.
– Võib tekitada ärritust/ allergiat – teha 48h enne allergiatest.

Kuidas toimub protsess?

Protseduuri ülesanne on fikseerida karvad õigesse asendisse, luua karvade pinnale kaitsekile, et kaitsta neid väliskeskkonna negatiivsete mõjude eest ja fikseerida värv pärast värvimist. Õlide, aminohapete, keratiini, kollageeni, siidi ja vitamiinide kompleks lõppjärgus toidab, silub ja niisutab karvu. Erinevalt pikaajalisest stiilimisest toimub kulmude lamineerimine täiendavate koostistega, mis sisaldavad toitaineid ja kaitsvaid aineid (keratiin, vitamiinid, kollageen, aloe vera, siid, pantenool, aminohapped, õlid jms). St kulmukarvadele on lamineerimine kasulikum kuid nagu iga keemiline töötlus, siis ka kulmude lamineerimise käigus karvad nõrgenevad ja peale protseduuri ei tohi karvasid agressiivselt nühkida ja peab igapäevaselt niisutama, toitma ja kandma peale kaitsvat kihti järelhoolduseks mõeldud seerumiga nagu iga keemiliselt töödeldud karva eest peab hoolitsema.

Kuid ripsmete ja kulmude lamineerimine ja Lash botox ei ole eri protseduurid.

Lash Botox on lamineerimise protseduuri 1 etapp, mitte eraldiseisev protseduur. Nende protseduuride ajal kasutatakse sarnaseid täiendavaid hoolduskomponente, siin sõltub toodete koostis tootjast, igalühel on oma nišš.

Protseduuri tulemuse kestus sõltub ainevahetusprotsesside kiirusest, karva uuendusprotsessist, karvakasvust, hormonaalsetest muutustest, vitamiinide tarbimisest, rassist, soost, vanusest jne jne . Kvaliteeti mõjutavad muidugi ka töös kasutatud materjalid/tooted ja spetsialisti kvalifikatsioon.

Lamineeritud kulmukarvad võivad halva kvaliteediga materjali, juhiste- ja ettevaatusabinõude rikkumise korral välja kukkuda.
Mõnikord võib põhjustada mitte pädeva tehniku sooritatud karva manipuleerimine tagajärgi:
Karvade osaline väljalangemine, need muutuvad liiga kuivaks, murduvad pooleks, karedad karvad, hoiavad L-kujusse ning võimatu ilusasse kujusse sättida jne.

Protseduur on kahjutu, kui see sooritatakse kasutades kõrgkvaliteetseid materjale, järgides samm-sammult reegleid ning juhiseid.

Kauneid kulme soovides

Leave a Reply